Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

BERNARD PRINCE

03.01.2001, autor: Sakyk

Bernard Prince je dobrodruh. Akce ho láká jako vypasená, tučná myš hladovou, nenažranou kočku, proto neodmítne nabídku k nebezpečné cestě za pokladem či ochraně dcerky bohatého průmyslníka. Bernard Prince je ale také majitel menší nákladní lodě jménem Kormorán, takže jeho hlavní živností je převážení a doprava nejrůznějších materiálů, surovin a tovarů z velkých přístavů do nejzapadlejších končin všech kontinentů.
Bernard Prince je však především muž spravedlivého a čestného srdce. Což samozřejmě ve světě nejrůznějších lehkoživků, darebáků a mafiánů přináší pěknou kopu komplikací. Spousta z nich se totiž nedokáže vyrovnat s myšlenkou, že dodržet slovo dělá chlapa a že spravedlnost a čest není pouhopouhou suchou větévkou ležící na cestě k moci a bohatství.
A nedosti na tom. Princovým společníkem je dobrosrdečný námořník Barney Jordan, muž se silou stejnou jak ve svých pažích, tak v údernosti svých proslovů. Tato horkokrevnost jej ovšem často zavádí do zapeklitých situací a z nich ho pak s obtížemi dostává kdo jiný než Bernard. Pokud se sám nenachází pod palbou několika ostře nabitých Smith-Wessonů a sám nepotřebuje pomocnou ruku...
Nedá se totiž říci, že by třetí do party, indiánský sirotek Djin, byl tím, kdo bude kamarády tahat z bryndy. Co také čekat od dvanáctiletého výrostka, o nějž Prince pečuje se smyslem pro morálku sobě vlastním a nutí ho chodit spát už před osmou... Objektivně je ovšem třeba přiznat, že oba „rodičové“ několikrát Djinovi rádi poděkují.

. Působivé a exotické exteriéry (vybuchující vulkány, neproniknutelné džungle, nebezpečná skalní města, černé jeskyně plné odporné havěti, zmrzlé pláně ledového severu), zapšklé a prohnilé politické systémy nejrůznějších (smyšlených) států a státečků z nejvzdálenějších končin, odpudiví padouši – šéfové zločineckých band a desperáti, ale i silné osobnosti s charakterem a smyslem pro pravdu, všudypřítomná akce, napětí a strhující tempo a skvělý humor. To vše dělá ze seriálu Bernard Prince jeden z nejlepších výtvorů frankofonního dobrodružného komiksu konce 60. let.
Je to svět silných, svět vonící potem a krví, svět ve kterém není místo pro slabé, ale utlačovaní se v něm nakonec domohou skrze hrdiny svých oprávněných požadavků. A konečně svět příliš drsný a tvrdý pro ženy a proto se v něm vyskytuje jen pomálu příslušnic něžného pohlaví.
Autor:


Autor článku: Sakyk

Detaily o sérii

Série:
Související články:


FranCouZský komiks
11.02.2013 Pupíky 1-5: Na pupíkách moc pupínků není - 90 %
20.09.2011 RENÉ GOSCINNY (3)
13.09.2011 RENÉ GOSCINNY (2)


    


Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

"Legendární" komiks Vrána (The Crow) je neskutečná sračka.

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Chcete více přátel a peněz? Nezoufejte, naštěstí existuje rychlé řešení!

Rozhovor s největším (182 cm) fanouškem Káji Saudka.

     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2022
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!