Komiks.cz - komiksy a recenze


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Komiks.cz > Všechny články > Tiskové zprávyBlog komiks.cz běží na webhostingu Wedos. Jak jsem spokojen a kde všude web byl? Dozvíte se v článku. A bonus pro nejrychlejší! Kupon na slevu nového webhostingu!
[redakce]
Vyšlo 05.12.2016 v rubrice Tiskové zprávy.


Vydávání komiksových sérií ma tu nevýhodu, že když je v této sérii jeden slabý kus, má nakladatelství na výběr. Buď jej může vydat a přetrpět kritiku recenzentů za slabotu. Nebo jej vynechat a riskovat kritiku fanoušků za nekompletní řadu.
[Comics Centrum, Drakeus, redakce]
Vyšlo 23.04.2013 v rubrice Tiskové zprávy.


Komiks jako žánr nemá zase až tak dlouhou historii. I přesto je ale ve světě hodně oblíbený a u nás tomu není jinak.
[HOST]
Vyšlo 31.07.2012 v rubrice Tiskové zprávy.


V dnešní době můžete knihu vydat sami, aniž byste obcházeli s vaším nápadem klasické vydavatelství, kde byste asi marně hledali nějakou podporu. Navíc v začátku, kdy si teprve budujete své autorské jméno a teprve hledáte svou „čtenářskou obec“, budete potřebovat nejspíše menší náklady knih. Kam se tedy s tiskem obrátit?
[HOST]
Vyšlo 07.06.2012 v rubrice Tiskové zprávy.


Galerie Nemesis, založená v roce 2010, pořádá výstavy fantasy, scifi a dobrodružných námětů. Zastupuje přední české a slovenské umělce, vyhlašuje soutěž amatérské tvorby.
[redakce]
Vyšlo 27.05.2012 v rubrice Tiskové zprávy.


Zveme Vás na veletrh Svět knihy, pořádaný od 17.5.-20.5.2012 v Praze na Výstavišti, jehož tématem bude komiks.
[redakce]
Vyšlo 02.05.2012 v rubrice Tiskové zprávy.


PR článek - Jestliže jste někdy měli příležitost shlédnout např. televizní seriál v původním znění a později pak narazili na jeho dabovanou verzi, jistě jste si všimli, jak je dabing nedokonalý. Část původního sdělení se vždy ztrácí v překladu.
[HOST]
Vyšlo 21.09.2011 v rubrice Tiskové zprávy.


Vydejte se na dobrodružství chuti a nezaměnitelného aroma kávy Los Andes.
[HOST]
Vyšlo 27.07.2011 v rubrice Tiskové zprávy.


Až do konce června mohou všechny děti, které rády malují a zaměstnávají svoji fantazii, posílat komiksové příběhy do druhého ročníku výtvarné soutěže Můj kousek Země 2008, kterou pořádají Česká geologická služba a Ministerstvo životního prostředí v rámci kampaně Ministerstva životního prostředí Jaro pro Zemi.
[HOST]
Vyšlo 26.03.2008 v rubrice Tiskové zprávy.


23. februára 2008 sa v Bratislave v Dome Kultúry Dúbravka na Saratovskej 2/A uskutočnil 1. ročník medzinárodného festivalu anime, comicsu, japonskej kultúry a hier AnimeSHOW 2008. Tento festival bol poriadaný neziskovou organizáciou OZ AnimeCrew, GamesWEB.SK a Xagnam pod záštitou Japonského veľvyslanectva na Slovensku.
O zářijovém Comics Salónu čtěte zde.
[HOST]
Vyšlo 12.03.2008 v rubrice Tiskové zprávy.


Již jen necelý měsíc nás dělí od 2. ročníku multimediálního komiksového festivalu KomiksFEST!, jenž opět koncem října na celý týden zaplaví Prahu. Inovativní festival, který svým objemem i šíří záběru nemá ve střední Evropě konkurenci, představí zahraniční hosty, filmové premiéry, výtvarné a komiksové výstavy, řadu nových knih domácích i cizích autorů, divadelní představení, diskuse, workshopy a další aktivity. Festival zahájí 27. 10. celodenní program v holešovické La Fabrice, vyvrcholením bude slavnostní večer 3. 11. v Divadle Archa, na němž budou mimo jiné poprvé uděleny komiksové ceny Muriel.
[Hibi]
Vyšlo 02.10.2007 v rubrice Tiskové zprávy.


Comics Salón 2007 je 4. ročník medzinárodneho festivalu comicsu, anime, japonskej kultúry a počitačových hier a všetkých elementov dobrej zábavy. IstroCON 2007 je 20. ročník medzinárodneho festivalu filmov, scifi, fantasy, hororu a spoločneských hier.
[Comics Salon]
Vyšlo 11.09.2007 v rubrice Tiskové zprávy.


Comics Salón: COMICS & MANGA BOOK je prvou slovenskou zbierkou mangy a comicsu, ktorá vyjde 14. 9. 2007 v OZ AnimeCrew počas medzinárodného festivalu comicsu, anime a hier - Comics Salón 2007 (14. - 16. septembra 2007, SÚZA, Drotárska cesta 46, Bratislava).
[Comics Salon]
Vyšlo 03.09.2007 v rubrice Tiskové zprávy.


Comics Salón 2007 je 4. ročník medzinárodneho festivalu comicsu, anime, japonskej kultúry a počítačových hier a všetkých elementov dobrej zábavy. Uskutoční sa 14. až 16. septembra 2007 v areálu SÚZA (Drotárska cesta 46, Bratislava).
[Comics Salon]
Vyšlo 04.05.2007 v rubrice Tiskové zprávy.


Komiksové“ projekce včetně jedné české premiéry, semináře a workshopy, ale také unikátní výstavu českého komiksového plakátu a stínohru, parafrázující komiksový strip v životní velikosti, to vše představí festival animovaných filmů Anifest 07 v Třeboni na Dni s komiksem v neděli 6. května 2007. Domácí komiksový anti-super-hrdina s příznačným jménem Yellyman, „oživlý“ ze stripů Karla Jerieho, bude moderátorem řady programů, a se svou přednáškou vystoupí Thierry Groensteen, významný francouzský teoretik a ředitel komiksového muzea v Angouleme.
Loňský Anifest si můžete připomenout zde.
[Hibi]
Vyšlo 01.05.2007 v rubrice Tiskové zprávy.


V dňoch 15. až 17. septembra sa v Bratislave na Drotárskej ceste 46 uskutočnil tretí ročník medzinárodného festivalu comicsu, fantastiky, japonskej kultúry, anime a hier Comics Salon 2006. Tento festival bol poriadaný neziskovými organizáciami OZ AnimeCrew, GamesWEB a OZ Fantázia pod záštitou Japonského veľvyslanectva na Slovensku, s finančnou podporou Ministerstva Kultúry SR a mesta Bratislava ArsAvensis.
[Comics Salon]
Vyšlo 21.09.2006 v rubrice Tiskové zprávy.


Comics Salón 2006 (15-17. september 2006, SÚZA, Bratislava) je medzinárodný festival fantastiky, comicsu, japonskej kultúry, hier, anime, filmov a všetkých elementov dobrej zábavy. V poradí už tretí ročník organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew, v spolupráci s GamesWEB.SK, OZ Fantázia a ďalšimi partnermi za účelom priblíženia fenómenu tejto pop-kultúry širšiemu publiku na Slovensku. Festival je opäť poriadaný pod záštitou Japonskeho Veľvyslanectva.
[Comics Salon]
Vyšlo 19.07.2006 v rubrice Tiskové zprávy.


Dvojici Štěpán Kopřiva a Jiří Grus se totiž povedlo uspět v tomto médiu tak, jak se zatím nikomu u nás nepodařilo - a to dokonce ani Kájovi Saudkovi. Už jejich první společné dílo, komiks Princip nepravděpodobnosti, mělo v zahraničí velký úspěch a vyšlo dokonce v nejprestižnějším komiksovém magazínu Heavy Metal. (Ano, v tom Heavy Metalu, jehož příběhy se inspiroval legendární stejnojmenný animovaný film.) Ovšem to jim nestačilo. Společně stvořili komiksovou knihu Nitro těžkne glycerínem, která vychází najednou hned v pěti zemích - ve Spojených státech, Francii, Německu, Holandsku a Španělsku. Toto akční sci-fi příběh s příměsí splatterpunku vyjde samozřejmě i u nás - křest se bude konat 10. 6. v kině Aero, při příležitosti prvního ročníku komiksového setkání CRWECON (pořádá největší české komiksové vydavatelství, firma CREW).
[CREW]
Vyšlo 29.05.2006 v rubrice Tiskové zprávy.


... tane jistě na nejedné mysli vtíravá otázka. Fakt je ten, že po přechodu na nový server se ještě stále potýkáme s technickými obtížemi - a uznáte jistě sami, že recenze obrázkového čtení bez doprovodných obrázků je jaksi... ochuzená. Nicméně jakmile se vyhrabeme ze zdrojového kódu, čeká Vás nejeden milý text. Posuďte sami...
[Hibi]
Vyšlo 16.05.2006 v rubrice Tiskové zprávy.


V dňoch 14. a 15. októbra sa v Bratislave na Drotárskej ceste 46 uskutočnil druhý ročník medzinárodného festivalu comicsu, japonskej kultúry, hier, anime a filmov COMICS SALON 2005. Tento festival bol poriadaný neziskovými organizáciami OZ AnimeCrew, GamesWEB a OZ Fantázia pod záštitou Japonskeho veľvyslanectva na Slovensku a vrámci programu “Roku výmen medzi EU a Japonskom”.
[Comics Salon]
Vyšlo 26.10.2005 v rubrice Tiskové zprávy.

 


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!