Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

MONDE D´EDENA 3 - LA DÉESSE

01.07.2005, autor: Zarkoff

Ano, přátelé, Atana se stala Bohyní! Její příchod na Rajskou planetu byl dokonce předpovězen v zakázaných „Knihách Pyramidy“ a má za následek vzpouru a vítěznou rebelii obyvatel „Hnízda“. Neboť Rajská planeta se na svém povrchu sice zdá opuštěná, ale v podzemí je osídlená dokonale proorganizovanou komunitou anonymních jedinců. Komunita se nazývá „Hnízdo“ a řídí ji neblaze známý „Patern“.
Zde čtěte recenze předcházejících epizod Sur l´étoile a Jardins d´Edena
Civilizace „Dlouhých nosů“
. Rajská planeta byla totiž osídlena ve dvou vlnách dvěma raketami. Druhá z nich, jak už víme, vysadila na povrch Stela a Atanu. První přistála tisíc (!) let před nimi, její cestující odmítli přírodní prostředí a vybudovali v podzemí planety naprosto umělou civilizaci, chráněnou před rozmary a nahodilostmi povrchové flóry a fauny. Tato civilizace dokonce odmítla i fyzické rozdíly mezi svými jedinci a navlékla je do jednotných bizarních uniforem, které kryjí celé tělo, včetně obličeje. Dýchání pak usnadňují prodloužené nosy; ukázat někomu svou vlastní tvář se postupem doby stalo neslýchaným přestupkem, hraničícím s obscénností. Kam se hrabou muslimové, kteří zakrývají tvář pouze osobám ženského pohlaví!
Není proto divu, že když „Dlouhé nosy“ Atanu objeví, okamžitě ji navléknou jeden ze svých směšných obleků. Atana protestuje a přitom čtenářům mimoděk prozradí, že její plné jméno je Atana Merigold a že se narodila na planetě Lazlan v roce 27 gaïnovského letopočtu. „Patern“ a koordinátoři hnízda se snaží Atanu odstranit, kdežto skupinka rebelů a vyděděnců Atanu chrání.

Snová sekvence
. Také v tomto třetím dílu série Edena klade Moebius velký důraz na sny a snové výjevy. Vyděděnci, kteří se nesmířili s přísnými pravidly zavedenými v „Hnízdě“ a kteří dokonce chodí s odhalenými obličeji, žijí v nejhlubších chodbách podzemního labyrintu a mimo jiné chrání slepé dítě (Atana je nazve Lazlo), které je pohroužené do meditací. Lazlo přibere Atanu do svých snů, vysvětluje jí vznik „Hnízda“, přenese ji na místo přistání pyramidy a později se setká i s jedním z Paternových vtělení.Ať žije revoluce!
. Jedním z faktorů, který urychlí vzpouru „Dlouhých nosů“, je schopnost Atany uzdravovat. Během vzpoury je Patern, který na sebe vzal podobu odporné stařeny, zabit. Je ovšem možné zabít zlo a navždy je odstranit? Jsou po vyhrané vzpouře Atana a Stel v bezpečí? Jak uvidíme v dalších dílech, nic není tak jednoduché a jednoznačné, jak to na první pohled vypadá.
Album „Bohyně“ je prostoupeno ideou odsuzující totalitní režim. Toto jednoduché, a někdy i trochu zkompromitované poselství je však podáno natolik zajímavými prostředky, že je čtenář zaujat dějem a na hlavní ideu zhusta zapomíná…
Autor:


Autor článku: Zarkoff

Detaily o komiksu:

Titul: 3 - Déesse
Série: Monde d/Edena
Scénář: Jean Giraud - Moebius
Kresba: Jean Giraud - Moebius
Žánr: Sci-fi, fantasy.
Rok vydání: 1990
Počet stran: 88
Formát: 240 x 320
Vydavatel: Casterman
Země vydání: Francie
Země původu: Francie
Související články:


Moebius
11.07.2012 Arzach - 70 %
21.02.2012 KOMIKSOVÝ KRESLÍŘ MOEBIUS (5) - Nové tisíciletí
14.02.2012 KOMIKSOVÝ KRESLÍŘ MOEBIUS (4) - Devadesátá léta


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!