Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

KŘEST VELKÉ KNIHY KOMIKSŮ

10.11.2001, autor: Sakyk

Rozšířené prostory galerie a baru populárního knihkupectví Krakatit v Praze – Jungmannově ulici se opět dočkaly slavnostních chvilek. A hned na úvod musím zdůraznit, že šlo o chvilky vskutku Slavnostní – alespoň pro všechny milovníky českého komiksu. Ve čtvrtek, 8.listopadu, se tady totiž uskutečnil křest Velké knihy komiksů spojený s autogramiádou jejích tvůrců.
Než se dostanu k vlastní reportáži, tak ještě jedna špatná zpráva. Nebudou fotky. Tentokráte jsem s sebou neměl foťák, takže budete bez obrázků. Sorry. (P.S. Fotky jsem nakonec sehnal. Děkuji moc Josefovi Kropáčkovi!!)
. A teď už k veselejším záležitostem. Úderem šesnácté začala autogramiáda. V místnůstkách knihkupectví se už tísnily desítky nedočkavců každého věku, které spojovala jedna věc: v ruce drželi Velkou knihu a ve frontě trpělivě čekali na podpis. A určitě se jim to vyplatilo, jelikož autogramy rozdávali scénáristé Vlastislav Toman a Václav Šorel a kreslíři František Kobík, Libor Balák a Jan Kristofori, který speciálně na akci přijel až ze Švýcarska. Pánové přibrali na věku, ale to jim nic neubralo na jejich entuziasmu a dobrou náladu rozdávali plnými hrstmi. Jak by také ne, vždyť i pro ně to byla událost mimořádná.
Pár minut po 17.hodině nadešel čas oficiálního křtu. Operace se chopil šéf nakladatelství BB Art Jiří Buchal a zástupkyně společnosti Ringier paní Černá. Společně s dalšími představiteli těchto dvou subjektů doslova vymáchali Velkou knihu v šampaňském a popřáli jí hodně úspěchů a následovníků (v závorce by se hodilo uvést (věřili, že to je počátek boomu českého komiksu)).
Po pár minutách bylo hotovo, a pak už se podávaly chlebíčky, pilo víno a kofola a všichni přítomní (zahlédl jsem tady mj. mihnout se několik postav z české scifi a komikscény, jako např. Petra Litoše, Ondřeje Jireše či Nagashe) se jali v hloučcích debatovat o tom, jak je Velká kniha príma a důležitá pro český komiks a docela možná taky o úplně jiných věcech.
Mnozí z nich si asi prohlédli i výstavku ukázek originálů komiksů z Velké knihy. Mezi nimi na čestném místě trůnil 14.díl Galaxie, první verze s jiným rozložením obrázků, která pro původní vydání v ABC nakonec nebyla použita. A dále byly k vidění kousky v podstatě od každého seriálu: John Carter, Pod paprsky zářícího, Vzpoura mozků, Výpravy do ztraceného světa, Tvrz, Galaxia, Hvězdný policajt… Rozhodně stojí za vidění, takže svou šanci nepropásněte do konce listopadu.
Shrnuto a podtrženo: velmi zajímavá a povedená akce, která snad potvrzuje, že komiks u nás se už konečně opravdu začíná probouzet ze svého zimního spánku.
Autor:


Autor článku: Sakyk

Detaily o komiksu:

Titul: Velká kniha komiksů 1
Série: Velká kniha komiksů
Scénář: Václav Šorel
Vlastislav Toman
Zbyněk Zavadil
Kresba: Libor Balák
František Kobík
Jan Kristofori
Milan Ressel
Jiří Veškrna
Žánr: Ostatní (CZ).
Rok vydání: 2001
Počet stran: 320
Formát: 230 x 300
Vydavatel: BB/art
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Česká Republika
Související články:


Velké knihy komiksů
12.02.2008 PLÁNY BB ARTU NA ROK 2008
12.02.2007 MOURRISON – HRDINA BEZ BÁZNĚ A … HONEY?
04.01.2007 VELKÁ KNIHA KOCOURA VAVŘINCE ANEB PĚT PRADÁVNÝCH KNIH POHROMADĚ!


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!