Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

METEOR 2 - SOUKROMÁ SBÍRKA ANEB KDYŽ SI FRANCOUZI HRAJOU NA MANGU...

28.05.2003, autor: Yan

Další díl francouzké vesmírné série v manga stylu je tu. S ním i krásná Nävis, hlavní hrdinka, občas spoře oděná. Co víc si přát?
. Takže, ujasněme si na pár věcí hned ze začátku. Nechci říci, že by se autoři, páni Morvan a Buchet, pokusili vykrást japonskou legendu. Ale na jejich práci je značné ovlivnění japonským fenoménem vidět. To ve vás evokuje i hlavní hrdinka na titulní straně: možná ještě o trochu větší oči a manga jako vyšitá. Další společné rysy se nabízejí: obrovská kosmická tělesa, mimozemské rasy, roboti. Hlavní hrdinka vypadá mladě a je velmi šarmantní. Celý příběh protkávají intriky a korupce.
 
   Meteor je obrovský vesmírný konvoj, společenství, kde žije tisíce mimozemských ras v zásadě rozdělených na dvě skupiny. Jedni totiž dokáží číst v myšlenkách těch druhých. Celé toto rozdělení ale hrozí padnout, když je na jedné pralesní planetě objevena Nävis, dívka vymykající se všem dělením a škatulkováním. Její mozek je neproniknutelný, mysl nelze rozluštit. Navíc se chová, řekněme, velmi "impulzivně". Její vychovatelé tak mají problémy s jejím začleněním do normální společnosti. Nävis je první lidská bytost, se kterou se mohl Meteor setkat. A zároveň poslední zástupce lidské rasy.
 
   BB art rozjel vydávání comicsů ve velkém. Z francouzských řad vydává spíše nevýrazné, průměrné comicsy, i Meteor patří k těm lepším. Scénář Jeana-Davida Morvana je poměrně kvalitní. Odvíjí se ve svižném tempu, sledujeme napínavé akce a občas se najde nějaká zábavná scéna. Všechno dění protkává nitka intrik a korupce na nejvyšší úrovni. Přesto není scénář zase tak složitý, připadá mi poněkud zjednodušený a nedotažený.
.    Phillipe Buchet má dobrou představivost a vize, jeho zpracování postav je vynikající. Ale jeho kresba nese rysy roztomilosti, což pro bublionožrouty odkojené Millerem či Bisleym může mít neblahé následky. Moc dobře mu zato nejdou mohutné vesmírné lodi a jiné kolosy, občas pokulhává znázornění pohybu; kresba ale působí příjemným dojmem. Nabízí se otázka, jestli je to u tohoto stylu comicsů vítáno... Určitě se tvrdě odlišuje od té, na kterou jsme zvyklí z amerických comicsů - nenajdeme přehnané akční scény, a dost často neteče ani krev. Jediný, kdo má krev, je totiž Nävis, z ostatních vytékají různé zelené, modré a žluté substráty. Holt emzáci…
 
.    Shromáždění Meteoru nabídne Nävis - pro její schopnost blokovat telepatii - místo zvláštního agenta. Ta si s nabídkou nedělá žádné starosti a odchází s tím, že si to promyslí. Chová se jako nespoutaný živel. Když se seznámí s konzulem Enshu Antsukau, vypadá vše naprosto idylicky. Ale to je už dávno rozehraná hra, ve které Nävis figuruje jako pěšák na šachovnici. Ta si to samozřejmě nenechá líbit - a dokážete si představit souboj velmi naštvaného pěšáka s králem... Pomocí svých přátel musí svést nejen souboje se skupinou galaktických nájemných vrahů, ale i bojovat o "vistern", médium střežící jedno velmi zajímavé tajemství, týkající se samotné hlavní hrdinky.
.    Navíc je Nävis přes svoje skvělé pohybové a navigační schopnosti pořád "jenom" holka. A holky mají city, které dávají najevo…
 
   Meteor je slušný comics, který čtenáře zaujme. Bohužel se nabízí ona podobnost s japonskou  mangou - v přímém souboji by určitě utrpěl zdrcující prohru - jak v propracovanosti scénáře, tak i napříkla v kresbě různých kosmických těles. Když ale připustíme jen inspiraci japonským fenoménem, najdeme zajímavé dílko, a ještě k tomu evropské. A Nävis je fakt kočka a docela jsem si jí oblíbil. Skvělá volba pro ty, kteří mají v oblibě vesmírné lodě a zelenooké štíhlé brunety.
Autor:


Autor článku: Yan

Detaily o komiksu:

Titul: Meteor 2 - Soukromá sbírka
Série: Meteor
Scénář: Jean-David Morvan
Kresba: Philippe Buchet
Překlad: Tomáš Bicek
Žánr: Sci-fi, fantasy (CZ).
Rok vydání: 2003
Počet stran: 48
Formát: A4
Vydavatel: BB/art
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Francie
Originál: Sillage 2 - Collection privée
Související články:


Meteor
28.12.2004 METEOR 6 - DOKONALÉ STROJE
21.06.2004 METEOR 5 – ATENTÁT ANEB UFOUNI, VÝBUŠNINY A ÚTOK NA ČLOVĚČENSTVÍ
10.03.2004 METEOR 4 – ZNAMENÍ DÉMONA ANEB ŠEST STATEČNÝCHFrancouzské série
04.03.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (28) - Asterix - Aktualizováno
04.02.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (27) - Lucky Luke
09.05.2005 TROLL ANEB PROČ VZNIKL DONŽON


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!