Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

VLAD 3 – RUDÁ ZÓNA

18.06.2003, autor: OBR

ZDRAVSTVUJTE TOVARIŠČI, AŤ ŽIJE SOVÉTSKÝ SVAZ a proletáři všech zemí, a ať žijí také dobří a řádně prověření čtenáři komikových příběhů, kteří vědí,že jedině příběhy o pracovitých komsomolcích, o naší komunistické straně a o míru na celém světě (pod rudou vlajkou) jsou ty pravé „STORY“, které nás můžou zcela naplnit uspokojením a blahem… Já, jakožto předseda komiksového předsednictva při ÚV a vůbec oddaný soudruh, Vám sděluji, že třetí díl VLADA s velice provokativní podnázvem „Rudá zóna“ není pro naší vlast absolutně přijatelný, ba právě naopak, a tímto jej dávám, zcela logicky, na seznam zakázaných a pobuřujících knih…
Proč ten ruský úvod? Dozvítě se v recensích prvního a druhého dílu série.
.    V žádném případě bych vám tady nemusel podávat vysvětlení, ale protože odporní kapitalisté ze západní strany zeměkoule čekají netrpělivě na naše klopýtnutí, tak to udělám hned teď.
   Takže: třetí díl této rozsáhlé série z nakladatelství BB ART začíná ON THE ROAD (na ruské cestě), kde náš hlavní hrdina Vlad řídí svoje vozidlo a poslouchá telefonní hovor svého spolucestujícího Elensteina volajícího matce (která to s ním pravděpodobně v mládí dělala v jedné posteli), a přemýšlí, jak mu ten jeho mobilní přístroj zničit. Což záhy udělá a vyhodí jej oknem…
   Samozřejmě, že tento hnusný čin neprovedl z pouhé zlomyslnosti, ale proto, že jej tímto malinkatým přístrojkem špehovali největší gauneři na celém světě a v daném okamžiku přesně věděli kde se nachází... (Proč našeho hrdinu a jeho incestního kámoše tak úporně sledují, můžete laskavě vyčíst v recenzích na oba dva předešlé díly, které napsali soudruzi VojtaSakyk a rozhodně stojí za to.)
 
   Našemu řidiči záhy dochází palivo a proto se rozhodne vjet do tzv "Zakázané zóny -Rudé zóny". To je území, podobné Černobylské oblasti, kde muži mají dneska tři bimbasy a ženy chodí po hlavě… prostě území s obrovskou radiací, ze kterého není cesty zpět… Našim cestovatelům to však nevadí a dokonce se rozhodnou ze srandy navštívit starou nemocniční budovu. Zde je však odchytí místní armáda, jíž se pokorně vzdají,  a jsou ihned odvedeni k doktorovi Neglatovovi, co to tu má celé na povel, a který to tu (de facto) vede od desíti k pěti.
.    Tento krutý doktůrek je (kupodivu) nechává naživu a dá jim slušnou práci,  zatímco sám se dál věnuje svému roztomilému koníčku "Jak geneticky zničit veškeré lidstvo".
   Bohužel náš hrdina Vlad má silnou alergii na místní vzduch, a také stále hledá svého magora bratra Igora,  a proto si s přítelem Elensteinem jenom tak pro sebe jednomyslně odhlasují, že ze zamořeného koncentráku brzy utečou…
   Nemám nic proti člověku s jménem Swolfs, který tento "ruský šlágr" vytvořil, pro mě je Belgičan jako Francouz. Zajisté musí o něčem psát, když toho má býti na více dílů. Zajisté nemůže psát pouze, o tom jak někdo uhání po rozbahněné stepní trávě, ale přímo mě vadí (a silně deptá) skutečnost, že se u té blbé nemocnice nechali chytit naivně jako hladoví králíci v kouzelníkově děravém klobouku, aniž by se pokusili o útěk, o záchranu, o střelbu, o nadávky - vyšli ven s nastavenou přední tlapkou, když pár hodin předtím odrovnal Vlad polovinu všech branců v celé ruské provincii…
   Chápu, že by se nedostalo na čáry doktora Neglatova, a děj by šel jinou cestou - a nebo jsem prostě nepochopil, že to tak má být a vše je potom "CHOROŠO NATAŠO".
   K malíři Griffovi, který to vše vybarvil, se velmi kriticky staví soudruh SAKYK ve své recenzi na druhý díl a vytýká mu především nezvládnutí ksichtů obyčejných lidí. Pro mě se, paradoxně, nejkvalitnější kresba se nachází na straně 15 a 24. Je černobílá a připomíná mě Marko Čermáka a jeho Rychlé šípy (vzdáleně)…
 
.    Takže mojí věrní komiksoví čtenáři, věrní naší straně a Sovětské vládě, celkově musím tento třetí díl odsoudit hlavně z politických důvodů, protože ukazuje naší krásnou vlast v budoucnosti jako zemi, jež se nachází v totálním rozkladu, je zaplavená vlnou násilí, bídou a destrukcí a v níž hlavně nevládne náš vysněný komunismus.
   Jinak soukromě, mimo hlavní řeč,  Vám sdělím, že si jej klidně můžete přečíst a pokud Vám nebude vadit pár maličkostí, ne zcela nedokonalá kresba a občasné vaření z vody, klidně jej zhltejte a v klidu se připravte na díl další. Není tak špatný, je slušný a znám i horší - např. Timur a jeho parta… Ale PSSST - to raději nikomu, soudruzi, nevykládejte, protože člověk nikdy neví a i za takový názor bych také mohl dělat děvečku pro všechno v našem milém a příjemném rekreačním táboře s názvem GULAG.
   Čest práci Váš Vladimír Josif OBR
Autor:


Autor článku: OBR

Detaily o komiksu:

Titul: Vlad 3 - Rudá zóna
Série: Vlad (CZ)
Scénář: Yves Swolfs
Kresba: Griffo
Překlad: Richard Podaný
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Rok vydání: 2003
Počet stran: 48
Formát: A4
Vydavatel: BB/art
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Francie
Originál: Vlad 3 - Zone rouge
Související články:


Francouzské série
04.03.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (28) - Asterix - Aktualizováno
04.02.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (27) - Lucky Luke
09.05.2005 TROLL ANEB PROČ VZNIKL DONŽONVlad
13.01.2003 VLAD 2 – PÁN Z NOVIJANKY
21.08.2002 VLADOVA APOKALYPTICKÁ VIZE RUSKÉHO JAZYKA
20.08.2002 VLAD A JEHO ZBRANĚ


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!