Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

PRINC NOCI 1 – LOVEC ANEB VO CO, ŽE HO KOUSNE

09.12.2003, autor: Sakyk

Princ noci se ve skutečnosti jmenuje Kergan Vladimir Trubadur, jenže to není žádný trubadúr, nýbrž UPÍR. Jeho původ je zatím neznámý, odhalí ho teprve pozdější alba celé série. Nerušeně si létá širým, kulatým světem a brčkem v klídku vysává nebohé smrtelníky, až jednoho dne dorazí do hradu Jehana de Rougemont. A udělá největší chybu svého života: své dva špičáky zahryzne do líbezného krčku jeho manželky Marianne. Pomsta rodu Jehanova ho pak pronásleduje po staletí…
   Z Jehana de Rougemont se časem stane strašný, obávaný a uznávaný LOVEC upírů a různých jiných démonů, hnaný vpřed jedinou vidinou: zničit Kergana a očistit tak poskvrněnou čest své milované. Osudové setkání se blíží a z průběhu . děje je jednoznačně jasné, že pro hrdinu nedopadne dobře… Jehane je totiž pouze epizodní – i když velmi důležitou – postavou; tou hlavní je jeho potomek, žijící v sladké meziválečné Paříži, Vincent. Jeho děsivé sny připomínající dávnou minulost jsou vlastně spojujícím prvkem celého příběhu. Je to právě Vincent, nepříliš úspěšný žurnalista, na něhož padá břemeno rodinného poslání. Postupně musí odhalit tajemství ukryté v truhle, zakopané svým dědem, absolvovat vyšetření u pokrokového, avšak nechápajícího lékaře a projít roztržkou s rodiči. To vše je evidentně pouze prologem krvavé epopeje, nabírající obrátky v následujícím díle…
 
   Album Lovec je vstupním do série Princ noci, která míchá atraktivní koktejl hororu, akce, erotiky a dobrodružství. Někdo by mohl přihodit ještě historii, pravdou totiž je, že čtenář postupně navštíví různé dějinné epochy, aby lépe pochopil všechny souvislosti a důvody jednání postav. Takový žánr má ve Francii poměrně rozsáhlou tradici, stačí uvést klasiky jako Sept vies de l´epervier či Vasco, ovšem už nikoliv v kombinaci s upírskou tématikou, která je v kursu od 90. let (Rapaces hovoří za vše). Určitá podobnost by se dala nalézt také s americkým filmem Interview s upírem.
   Autorem Prince noci je scénárista a kreslíř Yves Swolfs (* 1969). V Evropě se již před vznikem Prince blýskl sériemi jako Durango a Dampierre (ve kterých . si právě roubování komiksu na dějinné reálie vyzkoušel), v poslední době má na kontě např. kresbu ve futuristickém nářezu Vlad.
 
   Lovce vydal ostravský Barlow v roce 1999 v klasické úpravě svých alb: měkké desky, lepená vazba s pevným hřbetem, celkem slušný papír a tisk, ucházející překlad. To vše na (ejhle!!) 48 stranách, z nichž 46 zabírá vlastní komiks, jednu nic neříkající, rádoby vtipný úvod o upírech, no a jednu... titulní stránka.
   Samotný komiks je po prvním albu jen velmi těžké hodnotit, rozhodně však nenudí a donutí sáhnout po pokračování. Tak už to holt u frankofonních komiksových sérií bývá. A jestli chcete vědět, co dělá upír a jaké nosí trenýrky, zde se to zaručeně dozvíte.
Autor:


Autor článku: Sakyk

Detaily o komiksu:

Titul: Princ noci 1 - Lovec
Série: Princ noci
Scénář: Yves Swolfs
Kresba: Yves Swolfs
Překlad: Zdeněk Dlouhý
Žánr: Kriminální, thrillery a válečné (CZ).
Rok vydání: 1999
Počet stran: 48
Formát: A4
Vydavatel: Barlow
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Francie
Související články:


Francouzské série
04.03.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (28) - Asterix - Aktualizováno
04.02.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (27) - Lucky Luke
09.05.2005 TROLL ANEB PROČ VZNIKL DONŽONFranCouZský komiks
11.02.2013 Pupíky 1-5: Na pupíkách moc pupínků není - 90 %
21.02.2012 KOMIKSOVÝ KRESLÍŘ MOEBIUS (5) - Nové tisíciletí
14.02.2012 KOMIKSOVÝ KRESLÍŘ MOEBIUS (4) - Devadesátá léta


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!