Komiks.cz - komiksy a recenze


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Komiks.cz > Všechny články > OstatníAngličtina pronikla do mnoha jazyků světa a globalizací se její vliv stále zvětšuje. Přinášíme praktický slovník ček-ingliš (čeština-angličtina) se kterým se můžete setkat v recenzích na komiks.cz
[Jan]
Vyšlo 13.11.2016 v rubrice Ostatní.


Znáte to, někdy máte tak silně intenzivní pocit déjá vu, že se musíte posadit a hodně přemýšlet o svých pocitech.
[František Mejstřík]
Vyšlo 06.12.2013 v rubrice Ostatní.


Po komiksovém profilu autora nyní profil televizně seriálový.
[Peter Garand]
Vyšlo 14.12.2010 v rubrice Ostatní.


Původně jsem to sice neplánoval, ale ozvalo se pár hlasů, které mě přesvědčily, že ukončení činnosti Komiks.cz si zaslouží trochu více, než jen pouhé suché oznámení v aktualitách. Staň se tedy – a jelikož rezignuji na jakékoliv shrnující přehledy, zkusím si vzpomenout na všechny, kdo kdy alespoň trochu pomohli.
[Sakyk]
Vyšlo 02.05.2008 v rubrice Ostatní.


V prvním čtvrtletí vyšlo v České republice 45 komiksů. Z toho 13 pro dospělé čtenáře, 26 pro děti a 6 určených oběma skupinám. Nebo jinak: 33 překladových děl, 6 domácích autorů. A 4 dotisky. Opravdu ale ještě stále platí, že komiks u nás čtou jen malé děti a intelektuálové?
[Vojta]
Vyšlo 10.04.2008 v rubrice Ostatní.


Třetí ročník Crweconu se uskuteční v sobotu 10. května 2008 od 10.00 do zhruba 22.00 hodin v pražském klubu NOD (Dlouhá 33, kousek od stanice metra B Náměstí Republiky). Podle organizátorů bude „ještě větší než obvykle“, podívejme se tedy čím a proč. A hlavně si tohle datum červeně označme v diáři. Účast povinná!!
Fotoreportáž z loňského ročníku čtěte zde.
[Sakyk]
Vyšlo 03.04.2008 v rubrice Ostatní.


Téma tentokrát není tak monumentální, budeme tedy struční. Bratrstvo kočičí pracky bývá v seriálu Rychlé šípy zobrazováno stále stejně oblečeno, a k základním charakteristikám dvou z jeho tří členů bezpochyby náležejí pokrývky hlav. Je až k nevíře, jak málokdy Dlouhé Bidlo a Bohouš ony pokrývky snímali. Vlastně… vlastně vůbec ne. Anebo přece?
[Ivo Fencl]
Vyšlo 19.03.2008 v rubrice Ostatní.


V tomto rozboru zkoumáme, zdali je Rychlonožkova přezdívka adekvátní. Zdali v seriálu Rychlé šípy běhá nějak více, či dokonce rychleji než jeho kamarádi, jak často je při této činnosti zobrazován… Již první část napověděla, že tomu tak zřejmě bude. Dokončení.
[Ivo Fencl]
Vyšlo 27.02.2008 v rubrice Ostatní.


Podrobné plány na letošní rok dvou nejaktivnějších komiksových nakladatelství (BB Art a Crew) jsme již představili. Je tedy čas na sondu třetí, kterou tentokráte směřujeme na Albatros a Netopejr. První nakladatel bude pokračovat v klasických Tintinech, druhý v klasických Comicsových legendách a navrch přidá i Fables, další díly úspěšného Lucifera a Torpeda, jednoho Eisnera a také nečekaný český kousek!
[Sakyk]
Vyšlo 26.02.2008 v rubrice Ostatní.


Je Rychlonožkova přezdívka adekvátní? Odpovědí na tuto otázku se budu zabývat v následujícím přehledu. Čili jinými slovy: Běhá v seriálu Rychlé šípy Rychlonožka nějak více anebo dokonce rychleji… než jeho kamarádi? Vždyť na konci příběhu Černí jezdci dychtí po vlajce (strana 11 souborného vydání) Rychlonožka slibuje: „Pomohu vám vyhrávat závody.“ Pomohl?
[Ivo Fencl]
Vyšlo 20.02.2008 v rubrice Ostatní.


Pozadu se svými plány nezůstává za BB Artem ani nakladatelství Crew. V následujícím souhrnu si chystanou crwáckou nadílku na rok 2008 pěkně zrekapitulujeme. V přípravě je nový Usagi, gaimanovské Nikdykde, další čísla magazínu Crew, Bendisovy Tajné války i pokračování Simpsonů…
[Sakyk]
Vyšlo 19.02.2008 v rubrice Ostatní.


Nakladatelství BB Art připravuje na letošní rok opět slušnou porci komiksů. A jelikož opakování je matka moudrosti, připomeňme si je ve shrnutí doplněném o podrobnější informace. Jak rozumět komiksu, Černá díra, Punisher, Ghost Rider a další chuťovky jsou nadosah českého vydání, na co všechno a proč se vlastně můžeme těšit?
[Sakyk]
Vyšlo 12.02.2008 v rubrice Ostatní.


V minulém, úvodním putování za bicykly Rychlých šípů jsme si povídali o slavném létajícím kole Jana Tleskače a o tom, kdy se s koly v komiksu představili poprvé. Následující „cyklopříběhy“ už lze probrat rychleji. Například v dílu Rychlé šípy robí šlapohyb (strana 40) navštíví chlapci vetešnictví, kde spatříme nejméně čtyři jízdní kola…
[Ivo Fencl]
Vyšlo 06.02.2008 v rubrice Ostatní.


Nejznámějším jízdním kolem, se kterým se Rychlé šípy setkaly, bylo slavné létající kolo Jana Tleskače v knize Záhada hlavolamu. V tomto článku se však budeme věnovat především klasickým komiksovým dobrodružstvím slavné pětky, které se objevily v souborném knižním vydání od Olympie. V nich se ovšem létající kolo také vynořilo, i když až roku 1947 (připomíná ovšem komiksovou verzi Záhady hlavolamu…).
[Ivo Fencl]
Vyšlo 30.01.2008 v rubrice Ostatní.


To, co je na středověkém umění ve vztahu ke komiksu vždy nejcennější, je přímá řeč. Marná sláva, ke komiksu patří bubliny jako k psovi uši. Velislavova bible převážně neobsahuje přímou řeč; je doprovázena pouze gesty a kratším textovým komentářem. Někdy se objevují nápisy na hrobech, na zdi, v knihách nebo třeba na meči. Avšak alespoň v devíti případech se objevuje „bublinová řeč“. A v jednom vzácném případě dokonce dojde na dialog. Ale teď konkrétně.
O krvi a hrdinech v bibli čtěte zde.
[Tomáš Novák]
Vyšlo 23.01.2008 v rubrice Ostatní.


Poprvé se v seriálu Rychlé šípy zmiňuje o kočce domovník z ponurého domu, kde měli hlavní hrdinové klubovnu. V příběhu Rychlé šípy na omylu (strana 46 souborného vydání), uzavírajícím pět pokračování na téma luštění „sítě záhad“, popadne domovník Červenáčka a Rychlonožku za uši a praví: „To křičící dítě byla mňoukavá kočka…“ Dobrá, ale kdy kočku v seriálu poprvé i spatříme?
[Ivo Fencl]
Vyšlo 22.01.2008 v rubrice Ostatní.


Slíbili jsme, že k Šifře mistra Hanky, vydané na podzim loňského roku, se ještě vrátíme formou detailnějšího průvodce. Toto album, výjimečné už pouhým faktem, že se jedná o výtvor českých autorů, totiž těží z natolik zajímavého a složitého tématu, že by bylo nedůstojné odbýt ho pouhou recenzí. A protože je téma rukopisu sice všeobecně, ovšem jen velmi povrchně známé, požádali jsme o poznámky, vysvětlivky a upřesnění odborníka, člena České společnosti rukopisné Mgr. Roberta Jana Hřebíčka.
Recenzi Šifry mistra Hanky čtěte zde.
[Robert Jan Hřebíček]
Vyšlo 17.01.2008 v rubrice Ostatní.


Scény plné krve, vyhřezlých vnitřností a zlámaných kostí provází současný komiks velmi často. Někdy to až odpuzuje, kvalita komiksu přeci není v tom, kolik v příběhu vyteče krve. Krvavé scény ve výtvarném umění nejsou ale jen záležitostí dneška. Velislavova bible není obrázková knížka pro děti na dobrou noc a krvavých scén je v ní velmi mnoho.
Úvod do problematiky čtěte zde.
[Tomáš Novák]
Vyšlo 16.01.2008 v rubrice Ostatní.


Dovoluji si tvrdit, že svou poctivou troškou do mlýna přispěl k rozvoji současného komiksu i středověk, mj. svými obrázkovými biblemi a příběhy svatých. Rozvinuté komiksové cítění lze pozorovat i na příkladu tuzemské Velislavovy bible (Velislai Biblia picta) z poloviny 14. století. Je jednou z nejobsáhlejších středověkých obrazových knih ve střední Evropě. Podrobně vás s ní seznámím v následující trojici článků.
[Tomáš Novák]
Vyšlo 08.01.2008 v rubrice Ostatní.


…aneb první pokus o číselnou sumarizaci roční komiksové produkce v České republice. Počty vydaných titulů, pořadí dle nakladatelů, žánrů, zemí původu a prodejnosti. Ne vždy přesné, ne vždy konečné, nicméně alespoň částečně vypovídající o situaci na trhu.
Dále čtěte k tématu komiksový rok 2007: události, anketa.
[Sakyk]
Vyšlo 03.01.2008 v rubrice Ostatní.

 


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!