Komiks.cz - komiksy a recenze


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Komiks.cz > Všechny články > RozhovorKomiksový scénárista Jiří Černý napsal všechny díly série Obrázků.
[Jan]
Vyšlo 28.11.2016 v rubrice Rozhovor.


Komiksový tvůrce Lukáš Hörmann kreslí pejsky a tyranosaury, pokračování Rexe a přátel teď bude vycházet na komiks.cz každý čtvrtek.
[Jan]
Vyšlo 04.12.2014 v rubrice Rozhovor.


Vycházející komiksová hvězda z Brna se jmenuje Gauny. Boxuje ve skutečném ringu i na facebooku a nově také na svých vlastních stránkách.
[Jan]
Vyšlo 18.06.2014 v rubrice Rozhovor.


Rychlé šípy mají své obdivovatele a pokračovatele i na severu Čech.
[Jan]
Vyšlo 13.05.2014 v rubrice Rozhovor.


Přivítejme nového blogera, který bude psát o komiksech. Martin Malý je programátor, bloger, vedoucí vývojářského týmu, hráč počítačových her a knihomol.
[Jan, Martin Malý]
Vyšlo 20.03.2014 v rubrice Rozhovor.


Drakeus se ptal autora komiksů o Fanoušovi, Tryskošnekovi, Jelitech a dalších při příležitosti premiéry Fanouše: Továrny zkázy.
[Drakeus]
Vyšlo 03.12.2012 v rubrice Rozhovor.


Přečtěte si rozhovor s Pavlem Herianem, znalcem díla českého komiksového krále Káji Saudka. Pavel Herian se také podílí na přípravě vydávání Saudkových děl.
[Jan]
Vyšlo 28.11.2012 v rubrice Rozhovor.


Rozhovor s Vendulou Chalánkovou, autorkou komiksu Cukr a počasí.
[Jan]
Vyšlo 25.07.2012 v rubrice Rozhovor.


Poslali jsme třináctileté komiksové Fagi otázky a nyní její odpovědi bez cenzury, se záměrnými (?) chybami a překlepy publikujeme exkluzivně na komiks.cz! Fagi o sobě prozradila šokující detaily ze svého soukromí a okomentovala českou a světovou komiksovou scénu svým nezaměnitelným stylem.
[Jan]
Vyšlo 28.06.2012 v rubrice Rozhovor.


Povídání o dětském komiksovém časopisu ČAU - Čti A Usmívej se z let 1991-2.
[Jan]
Vyšlo 26.02.2012 v rubrice Rozhovor.


Pokračujeme v rozhovoru s kreslířem Jiřím Petráčkem, jedním z významných autorů „generace 89“. Minule jsme si povídali o jeho komiksových začátcích, přezdívce Oskar a nejdůležitějších komiksech, které v 70. a 80. letech stvořil. V dnešním dokončení se zaměříme na 90. léta a současnost a rekapitulaci jeho tvorby.
[Ivo Fencl]
Vyšlo 13.03.2008 v rubrice Rozhovor.


Jiří Petráček se narodil 13. ledna 1941 v Praze. Maturoval na výtvarné škole zvané Hollarka (1959), kde jenom o ročník níže studoval i Marko Čermák. V letech 1960 až 1962 ho čekala vojna v Rakovníku, načež se do ledna 1971 živil v propagaci Drobného zboží Praha. O svých komiksových začátcích i celé své pozdější „komiksové dráze“ se s námi jeden z klasiků „generace 89“ podělil v exkluzivním rozhovoru.
[Ivo Fencl]
Vyšlo 05.03.2008 v rubrice Rozhovor.


Týden věnovaný KomiksFEST!u uzavřeme po reportážích z jeho zahájení i zakončení, přehledu ocenění Muriel a recenzi Katalogu rozhovorem s programovým ředitelem Tomášem Hibi Matějíčkem. Prozradil nám něco o spolupráci s Gene Deitchem, svěřil se nejen o plánech na další ročník a vůbec celou akci zevrubně zhodnotil.
[Sakyk]
Vyšlo 09.11.2007 v rubrice Rozhovor.


Další Comics Salón skončil. A protože se jednalo o jeho již čtvrtý ročník, během nichž se akce zdárně nafoukla z obyčejné lokální výstavy v neobyčejnou celoslovenskou přehlídku komiksu, sci-fi, games a dalších příbuzných žánrů, rozhodli jsme se vyzpovídat přímo principála Róberta Wina Žittňana. Museli jsme mít ovšem trošku strpení, léčba organizační horečky se nesmí uspěchat…
[Sakyk]
Vyšlo 20.09.2007 v rubrice Rozhovor.


Na český komiksový trh pomalu ale jistě vplouvá další nakladatelství, které již má bohaté zkušenosti s literární produkcí, ale významně chce promluvit i ve světě bublin. Garamondu se to daří hned od začátku, komiksová Kytice či aktuálnější Oidipus Rex se okamžitě zařadili mezi to nejzajímavější, co se doposud na tuzemské scéně objevilo. O těchto ale i o připravovaných titulech a dalších plánech nakladatelství jsme si povídali s jeho šéfem Petrem Himmelem.
[Sakyk]
Vyšlo 13.09.2007 v rubrice Rozhovor.


Vymyslel, napsal, nakreslil, graficky upravil, vydal a distribuoval svůj vlastní komiks. Jiří Grus, zřejmě nejvýraznější postava současné tuzemské komiksové scény, na sebe opět upozornil prvním sešitem podivuhodného dobrodružství Voleman. Především o něm jsme si povídali v následujícím rozhovoru.
Recenzi prvního dílu Volemana čtěte zde.
[Sakyk]
Vyšlo 06.09.2007 v rubrice Rozhovor.


Před pár dny oslavil informačně-publicistický projekt 100 dní své renovované existence. Tak akorát, aby se vyléčily nejhorší dětské nemoci a aby se ukázala jeho skutečná životaschopnost. Jeho vydavateli, Martinu Přibylovi, jsme proto u této příležitosti položili pár záludných, zákeřných i zábavných otázek.
[Sakyk]
Vyšlo 23.07.2007 v rubrice Rozhovor.


Již za pouhé čtyři dny, v sobotu 9. června, se v pražském kině Aero uskuteční druhý ročník Crweconu. Jeho hlavní organizátor Jiří Pavlovský nás tak dlouhou přemlouval, abychom s ním v rámci propagace této akce udělali rozhovor, až jsme se nad ním slitovali a kýžený prostor mu poskytli. Nic zásadního se v něm sice nedozvíte, ale aspoň se pobavíte. A na Crwecon proto určitě také přijďte!
[Sakyk]
Vyšlo 05.06.2007 v rubrice Rozhovor.


Michael R. Lavin studoval Business Administration na SUNY Buffalo, a na Canisius College získal titul M.B.A. V současnosti pracuje jako Coordinator of Electronic Collections univerzitních knihoven Univerzity v Buffalu. Předtím pracoval přes 20 let v knihovně Buffalo & Erie County Public Library, Niagara University Library. Vyučuje též kurz "Business Information Sources". Udržuje v provozu často citovaný web Comic Books for Young Adults: A Guide for Librarians. Alena Oswaldová mu pro potřeby své bakalářské práce položila několik otázek.
[Alena Oswaldová]
Vyšlo 21.03.2007 v rubrice Rozhovor.


Kdy a jak jste se seznámil s komiksem?
Asi za to může domácí klasika – Čtyřlístek, Rychlé šípy, Kometa, Semic Slovart – které mně potrefily v tom správném věku. Čím dál víc mně ale zajímaly a zajímají okrajové formy, experimenty, útvary hraničící s jinými formami; jiné, než jen „zábavné“ využití comicsu…
[Alena Oswaldová]
Vyšlo 04.12.2006 v rubrice Rozhovor.

 


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!