Komiks.cz - komiksy a recenze


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Komiks.cz > Všechny články > Profil autoraPozději se Hugo Pratt objevoval na veřejnosti stále méně, a stal se tak téměř legendární postavou. Doby, kdy s oblibou navštěvoval komiksové festivaly a besedoval s mladými tvůrci a s redaktory fanzinů, zmizely v nenávratnu.
[Zarkoff]
Vyšlo 26.06.2012 v rubrice Profil autora.


Několik týdnů předtím, tj. v listopadu roku 1969, se na 5. Mezinárodním salonu v Lucce Hugo Pratt seznámil s Georgesem Rieu, šéfredaktorem dětského týdeníku Pif, který vydávalo nakladatelství Vaillant.
[Zarkoff]
Vyšlo 19.06.2012 v rubrice Profil autora.


Komiksy Benátské skupiny byly dost úspěšné; nejoblíbenější z nich byla série Asso di Picche, kterou roku 1948 otiskl argentinský časopis Salgari, vydávaný skupinou Editorial Abril. Jeho ředitel Cesar Civita vyzval Hugo Pratta a Mario Faustinelliho, aby přijeli pracoval do Argentiny.
[Zarkoff]
Vyšlo 12.06.2012 v rubrice Profil autora.


Po návratu do Itálie byl Hugo Pratt přidělen do předvojenského učiliště v Città di Castello v Umbrii. Poté, co v září roku 1943 Itálie podepsala příměří, byla škola uzavřena. Hugo se vrátil do Benátek, které zůstaly pod kontrolou německých vojsk.
[Zarkoff]
Vyšlo 05.06.2012 v rubrice Profil autora.


Hugo Pratt byl sice po úřední stránce Ital, pocházel však jednak z benátských, jednak z kosmopolitních předků. Jeho dědeček z otcovy strany, jménem Joseph Pratt (nebo Prat), byl Brit; po revoluci roku 1688, která zbavila trůnu katolického krále Jakuba II, našla jeho rodina útočiště ve Francii.
[Zarkoff]
Vyšlo 29.05.2012 v rubrice Profil autora.


Roku 2005 byl na filmovém festivalu v Cannes předveden (a kladně přijat) animovaný 80-minutový vědeckofantastický film „Thru the Moebius Strip“, který podle Moebiusova námětu natočil v Hongkongu čínský režisér Glenn Chaika.
[Zarkoff]
Vyšlo 21.02.2012 v rubrice Profil autora.


Roku 1989 se vrátil do Evropy a navázal spolupráci s časopisem „A Suivre“, pro který nakreslil pokračování série „Monde d’Edena“, napsal scénář další epizody série „Jim Cutlass“, kterou nakreslil Christian Rossi, atd.
[Zarkoff]
Vyšlo 14.02.2012 v rubrice Profil autora.


Roku 1984 se Jean Giraud aktivně podílel na zrodu nakladatelství Aedena a emigroval do Los Angeles. Seznámil se tam s Didierem Baumzecerem, který přijel do USA studovat chiropraxi, a začal se u něj pravidelně léčit.
[Zarkoff]
Vyšlo 07.02.2012 v rubrice Profil autora.


Roku 1973 vyšlo v časopisu Pilote Moebiovo přelomové dílo „la Déviation“ [Objížďka], pod které se podepsal jako Gir . Od této chvíle začal Giraud soustavně nastavovat svým čtenářům dvojí tvář a začal publikoval souběžně jako Gir i jako Moebius.
[Zarkoff]
Vyšlo 31.01.2012 v rubrice Profil autora.


Komiksový kreslíř a scénárista Jean Henri Gaston Giraud se narodil 8. května 1938 v Nogent-sur-Marne (Francie). Vlastním jménem své práce podepisoval jen zřídka, většinou u nich najdeme podpis Gir, popř. Moebius.
[Zarkoff]
Vyšlo 24.01.2012 v rubrice Profil autora.


[Zarkoff]
Vyšlo 20.09.2011 v rubrice Profil autora.


[Zarkoff]
Vyšlo 13.09.2011 v rubrice Profil autora.


[Zarkoff]
Vyšlo 06.09.2011 v rubrice Profil autora.


Nedostatky
Teď nebude řeč o nějaké náboženské kontroverzi, ať se všichni ti proklatí papeženci picnou třeba desetkrát, ale co mi vadilo asi nejvíc, byl neustálý a doslova nucený přísun úchyláren (pro mnohé hlavní Preacherův klad), kvůli kterému se text začíná podobat spíše pouťovému panoptiku či obludáriu.
[Peter Garand]
Vyšlo 11.04.2011 v rubrice Profil autora.


Pokud jsme se minule zmínili o tom, že Alexei Sayle´s Merry-go-round byl patrně nejkratším seriálem, na kterém se kdy Riley s Cecilem podíleli, potom The Great Outdoors je nejkratším seriálem, který společně stvořili.
[Peter Garand]
Vyšlo 14.03.2011 v rubrice Profil autora.


V minulých dílech jsme si řekli, jak Andyho Rileyho u nás proslavila banda komiksových králíčků sebevrahů, jak se Andy seznámil se svým celoživotním parťákem Kevinem Cecilem, a taky to, že Andy drží seriálovou dietu.
[Peter Garand]
Vyšlo 21.02.2011 v rubrice Profil autora.


Podíváme se, kdo to byl Andy Riley a jakými komiksy se proslavil.
[Peter Garand]
Vyšlo 04.12.2010 v rubrice Profil autora.


Čerstvě vydaný Ghost Rider sice nepatří k perlám v Ennisově komiksografii, nic to však nemění na faktu, že tenhle Ir patří v poslední době k nejvydávanějším autorům u nás. Už jen to je dostatečný důvod k tomu, abychom mu věnovali stručný profil. Ovšem vzhledem k jeho nadpotenci nás i tak čeká docela slušná porce údajů a především titulů.
[Lukkas]
Vyšlo 27.03.2008 v rubrice Profil autora.


Když se někdo podílel na vzniku takové úchylárny, jako je série Maxx, sám to asi nemá v hlavě moc v pořádku. Jenže Sam Kieth je docela pohodový, normální chlapík. A tak má možná velké štěstí, že se věnuje komiksu, kde se může beztrestně věnovat svým psychopatickým hrátkám. Jinde by s ním v lepším případě už dávno zametli, v horším by ho poslali do blázince. A my bychom přišli o opravdu jedinečného scenáristu a kreslíře.
[Manyak]
Vyšlo 20.03.2008 v rubrice Profil autora.


Nejprve jej zaujal animovaný film, pak vytvořil postavu neohroženého a bleskově střílejícího kovboje a ta ho nakonec zcela pohltila. Je tak jedním z mála komiksových autorů, jejichž dílo je takřka beze zbytku věnováno jedinému hrdinovi. Podílel na zrodu časopisu Mad, spolupracoval s takovými legendami jako Franquin, Jijé či Goscinny – dnes je bez diskusí považován za jednu z nich. Morris.
[-pzm-]
Vyšlo 04.03.2008 v rubrice Profil autora.

 


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!